Диджиталізація в освітній діяльності
Abstract
Поступовий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) став основою для виходу системи освіти у закладах ІІІ та ІV акредитацій на новий рівень. Освітній процес закладів вищої освіти (ЗВО) зазнав впливу диджиталізації – процесу переведення інформації, що перебуває в освітньому середовищі у традиційній письмовій та усній формах на цифрову форму подання. Інформаційно-комунікаційні технології охоплюють технології не лише програмного освітнього забезпечення, а також освітні додатки у пошукових системах, платформи дистанційного навчання, додаткові навчальні курси, впровадження електронного документообігу тощо. Поштовхом для розвитку диджиталізації за останні роки стали такі чинники: розвиток ІКТ, військовий конфлікт на Сході України, а також пандемія COVID-19, які викликали потребу у дистанційному спілкуванні та навчанні, зумовили появу нових навчальних дисциплін та спеціальностей у закладах вищої освіти.
Метою роботи є спостереження за представленим переліком цифрових застосунків в освітньому середовищі, розкриття основних моментів діяльності онлайн платформ та додатків, аналіз позитивних і негативних моментів впровадження диджиталізації та перспективи розвитку.
References
Гудзь О. Є., Федюнін С. А., Щербина В. В. Діджиталізація як конкурентна перевага підприємств. Економіка. Менеджмент. Бізнес. 2019. № 3. С. 18–24.
Мирончук Н. М. Особливості адаптації студентів вищих навчальних закладів до змінених умов життєдіяльності: наук.-метод. зб. Ін-т інновац. технол. і змісту освіти МОН України: Київ, 2013. С. 82–85
Важливість процесу диджиталізації в освітньому середовищі: онлайн-опитування. URL: https://forms.gle/BAYPHYYmtLYb8bwv9 (дата звернення: 17.11.2021)
Шкарлет С. М. Цифрова трансформація освіти і науки є однією з ключових цілей МОН на 2021 рік: стаття. К. : МОН, 2021, с. 1. URL: https://mon.gov.ua/ua/news/cifrovatransformaciya-osviti-i-nauki-ye-odniyeyu-z-klyuchovih-cilej-mon-na-2021-rik-sergij-shkarlet